مقابله با چین و چروک پوست

با بالا رفتن سن اگه از پوست مراقبت نکنید خواه ناخواه چین و چروک ها هم روی پوست خودشون رو نشون میدن. کمتر کسی میتونه با این مسئله آزاردهنده کنار بیاد ولی با این وجود به راحتی میشه باهاشون مقابله کرد. بدونیم چند روش بدون نقص برای کسانی که نمیخوان به این زودی پوستشون چروک بشه آورده.

هنگام خواب زیر دست ها بالش قرار دهید

مبارزه با چین و چروک

این کار مانع از ایجاد چین و چروک روی پوست سینه می شود. سخت ترین قسمت این کار به پشت خوابیدن است که خیلی زود به آن عادت می کنید اما بعد از چند هفته متوجه می شوید که وضعیت پوست تان چقدر بهتر شده و به علاوه از سلامت بیشتری برخوردار هستید. این حالت خوابیدن بهترین و مفیدترین حالت است که درد کمر را هم از بین می برد.

اطرافتان یکسری وسایل بچینید

مبارزه با چین و چروک

این مورد شاید به نظرتان کمی عجیب باشد اما برای مقابله با چین و چروک بسیار مفید و کارآمد است. ما معمولا هنگام خواب حالت زیاد عوض می کنیم که بعضی از این حالت ها زیاد هم خوب نیستند و باعث ایجاد چین و چروک روی پوست می شوند. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل هنگام خواب در اطرافتان یکسری وسایل مثل کتاب یا سبد لباس قرار دهید.

زیر زانوها بالش قرار دهید

مبارزه با چین و چروک

تفاوت بین سطح بدن و سطح پاها باعث تقویت جریان خون می شود. این حالت هم مانع از ایجاد چین و چروک می شود و هم مانع از مشکل زانو درد و برای کسانی مناسب است که در طول روز زیاد پیاده روی می کنند.

زیر سرتان یک عدد حوله قرار دهید

مبارزه با چین و چروک

سر باید هنگام خواب راحت باشد. برای راحت بودن جای سر بهتر است از بالش های طبی ارتوپدی هنگام خواب استفاده کنید اما اگر از این بالش ها ندارید می توانید یک عدد حوله را رول کنید و زیر سرتان قرار دهید.

تشک مناسب

مبارزه با چین و چروک

درست است که تشک های نرم خیلی راحت هستند اما علم ثابت کرده است که تشک های سفت و فنری برای ستون فقرات، جریان خون و جلوگیری از چین و چروک مفید هستند.

همیشه از مرطوب کننده استفاده کنید

مبارزه با چین و چروک

برای خودتان یک قانون تعیین کنید که همیشه شب ها قبل از خواب و صبح ها بعد از بیدار شدن کرم مرطوب کننده استفاده کنید زیرا ثابت شده است که ۹۰ درصد چین و چروک های روی پوست به دلیل خشکی پوست ایجاد می شوند.

منبع: bedunim.ir

نویسنده مطلب: لیمویی