خلاقیت با گل ها در تزیین دکوراسیون منزل

گل‌ها بدون اینکه وقت زیادی از شما بگیرند، به آسانی و به بهترین شکل فضای خانه را رمانتیک می‌کنند.

وقتی دکور منزل‌تان را برای یک مناسبت خاص تغییر می‌دهید و دوست دارید به بالکن، حیاط، راهرو یا میز غذاخوری روح تازه‌ای ببخشید، سراغ گل‌های طبیعی بروید.

خیلی مواقع برای داشتن بهترین مبلمان ماه‌ها جست‌وجو می‌کنیم، مجلات مختلف را بررسی یا به بازار مبل سری می‌زنیم. اما جالب است بدانید یکی از راه‌حل‌هایی که باعث می‌شود خانه‌تان شیک و البته رویایی جلوه کند، حضور دائمی گل‌هایی طبیعی است. چه خوب می‌شود اگر به جای تغییر دائمی مبلمان منزل، با هزینه‌ای به‌ مراتب کمتر، حضور گل را در خانه‌تان همیشگی کنید، اینگونه می‌توانید معجزه تغییر فضا با حضور تنها چند شاخه گل را از نزدیک احساس کنید.

خانم‌های خانه‌دار که بخشی از دکوراسیون منزل‌شان را به گل‌آرایی اختصاص داده‌اند، باور دارند که حتی نگاه کردن به گل و گیا‌هان آنها را سرشار از انرژی، سرزندگی و شادابی می‌کند. از طرف دیگر هر زمان که شما وسیله جدیدی برای خانه خود می‌خرید همراه آن ماده شیمیایی جدیدی را هم وارد منزل‌تان می‌کنید. حتی زمانی که شما نمی‌توانید بوی آنها را استشمام کنید، مواد شیمیایی هوا را به مقدار کافی آلوده می‌کنند و باعث تحریک دستگاه تنفسی و اغلب سردرد شما می‌شوند اما وجود گل و گیاه در منزل به عنوان یک پادزهر عمل می‌کند.

 

در محل نگهداری گل ها رنگ دیوار را روشن انتخاب و تا حد امکان پرده را حذف کنید.

انتخاب رنگ زرد، سبز یا قهوه‌ای برای ضلعی از خانه که تصمیم دارید گیاهان و گل‌ها را در آن نگهداری کنید از دو نظر اهمیت دارد؛ اول اینکه قرار گرفتن گل‌ها و گیاهان در مجاورت این ترکیب رنگی می‌تواند هارمونی بسیار خوب و انرژی‌بخشی را در فضای خانه به وجود آورد و دیگر اینکه فضای خانه‌تان یادآور طبیعت بکر و زیبای جنگل می‌شود و تماشای آن در طول روز بسیار مسرت‌بخش خواهد بود.

تا حد امکان از رنگ سبز یا زرد برای پوشش دیوار استفاده کنید و در صورت نیاز از صندلی یا مبلمان چوبی یا پارکت‌های قهوه‌ای‌رنگ برای افزایش هارمونی و زیبایی ضلعی که گیاهان را در آن قرار می‌دهید، بهره بگیرید.

برای تزئین از اشیای شیشه‌‌ای رنگی، آبنما و آویزهای تزئینی استفاده کنید. شما می‌توانید از گلدان‌های رنگی و کاورهای گلدان برای رنگ و لعاب دادن به اتاق کمک بگیرید.

سبدهای چوبی، حصیری و بامبو حس مناطق استوایی را ایجاد می‌کنند. همچنین می‌توانید از تندیس‌های رومی و یونانی و گلدان‌های برجسته به عنوان ایده‌هایی جالب و طرح رسمی و کلاسیک دادن به این فضا استفاده کنید. البته پایه‌های تزئینی هم در زیبایی این قسمت موثرند

نویسنده مطلب: لیمویی